Post

Przygotowanie wniosków o dotacje unijne

Wnioski o dotację z UE będzie można przygotowywać samemu, albo też będzie można to zlecić dobrej firmie, która się w tym specjalizuje. Na wstępnie należy podkreślić, że napisanie wniosku nie będzie proste i wymagać będzie pewnej wiedzy.

Pracę nad wnioskiem będzie dobrze rozpocząć od dokładnego poznania całej dokumentacji. Mamy specjalne wytyczne, które odnoszą się do Programów Operacyjnych i trzeba będzie się z nimi dobre zapoznać. Nie będzie można zapominać o istotnych celach, które są z tym związane. Tak jak wspominaliśmy wypełnienie wniosku nie będzie proste i wymagać będzie od nas pewnej wiedzy. Dlatego należy mieć jak najwięcej informacji, które mogą być dla nas najważniejsze.

Należy pamiętać, że praca nad wnioskiem będzie zajmowała sporo czasu a terminy dość często są ograniczone. W związku z tym odpowiednio wcześniej należy rozpocząć przygotowywanie wniosku, by w ten sposób gwarantować sobie, że na spokojnie uda się całą dokumentację przygotować. Dobrze będzie robić to wcześniej, ponieważ w trakcie będzie można natknąć się na różnorakie problemy i wtedy pomoc będzie ważna. Dlatego trzeba będzie szukać rozwiązania tych problemów. Wiele osób obecnie chce korzystać z dotacji, ale tak naprawdę niewiele wie jak wniosek należy przygotowywać. Sam wniosek powinien stanowić opis projektu, który będzie realizowany. Dlatego właśnie w takim wniosku będzie trzeba przedstawić swój pomysł oraz motywacje, które mogą decydować o tym, że nam właśnie będzie udzielone dofinansowanie.

Zanim rozpocznie się pisanie wniosku należy się zastanowić na co będziemy chcieli uzyskiwać dofinansowanie i czy rzeczywiście mamy taką działalność, na którą wsparcie będzie możliwe. obecnie są różne projekty prowadzone przez UE i będzie trzeba również swoje działania dopasować do jednego z tych dostępnych projektów. To bardzo ważne, by nie składać wniosku do programu, który będzie podejmował inny temat niż nasz pomysł na działalność. Po przygotowywaniu wniosku niekiedy liczyć się będą szczegóły i dlatego właśnie należy brać pod uwagę poszczególne pojedyncze kwestie, które mogą mieć tutaj duże znaczenie.