Post

Znalezienie odpowiedniej osoby dla Twojej firmy

Zatrudnienie odpowiedniej osoby do swojej firmy gwarantuje, że biznes będzie się rozwijał. Kiedy masz wysokiej jakości pracowników pracujących dla Ciebie, przyczynią się oni do sukcesu Twojej firmy, pozwalając jej ewoluować i rozwijać się. Znalezienie właściwej osoby nie jest łatwe, ponieważ trzeba spojrzeć poza CV i listy motywacyjne, które wysyłają do Ciebie, aby uzyskać lepszy wgląd w to, kim naprawdę są. Z tych czterech wskazówek, będzie zatrudnić odpowiedni rodzaj talentu:

1. Sprawdź ich media społecznościowe

Przeglądanie profili internetowych kandydatów stało się nową normą dla pracodawców. Strategia ta jest idealna, ponieważ mówi pracodawcom więcej o tym, jaką osobą jest kandydat poza środowiskiem pracy. Warto wiedzieć, że większość ludzi często udziela się w mediach społecznościowych - ich wpisy pokażą Ci, kim naprawdę są. Nie bądź zaskoczony tym, czego się o nich dowiesz! W chwili obecnej, większość firm również mają obecność online na Twitterze, Facebooku i LinkedIn, więc to jest tylko rozsądne, że można wykorzystać, że do podjęcia czasu, aby poznać swoich kandydatów przed zaproszeniem ich na rozmowę kwalifikacyjną. Wszystko to wymaga dużo wysiłku, ale to jest tego warte w końcu, ponieważ znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

2. Zidentyfikuj ich potencjał w przeszłości ich pracy

To by pomogło, gdybyś miał pracowników, którzy są wykwalifikowani i doświadczeni wystarczająco dla Twojego rynku docelowego. Ale doświadczenie i umiejętności są przestarzałe, jeśli osobowość pracownika i potencjał do rozwoju nie są zgodne z misją i wizją firmy. Ich inteligencja emocjonalna i społeczna odegra istotną rolę przy wprowadzaniu ich do istniejącego zespołu lub powierzaniu im nowych zadań. Osobowość jest przydatna, ponieważ chcesz pracowników, którzy poruszają się w trudnych sytuacjach, komunikują się skutecznie i kompromisowo, gdy zachodzi taka potrzeba. Dlatego, aby znaleźć takich profesjonalistów, musisz uważnie patrzeć na to, jak reagują na Twoje pytania, czy są gotowi przyznać się, gdy czegoś nie wiedzą, a co najważniejsze, czy mają wizję. Byłoby najlepiej, gdybyś nigdy nie zapomniał, że jest tak wiele do pracy niż produkowanie najlepszych wyników tylko.

3. Skorzystaj z PEO

Profesjonalna organizacja pracodawców (PEO) przydaje się, gdy rozwijasz swoją firmę. Usługodawcy tacy jak Singapur PEO zapewniają, że ich zespół rekrutacyjny umieszcza miejsca pracy w najlepszej możliwej lokalizacji. Działa to na Twoją korzyść, otwierając Twoją małą firmę na większą liczbę kandydatów, co pomaga Ci przyciągnąć odpowiednie talenty do danej pracy. PEO może również wzmocnić swoje wymagania na kilka sposobów, w tym:

  • Cięcie kosztów, takich jak pieniądze, które wydałbyś na podróżowanie do określonego regionu w celu znalezienia talentów.
  • Prowadzenie negocjacji płacowych z potencjalnymi kandydatami.
  • Promowanie zgodności z przepisami poprzez rekrutację różnorodności.
  • Wzmocnienie onboardingu, aby przygotować kandydatów do tego, jak działa Twoja firma.

4. Zrozumienie, w jaki sposób wizja kandydata jest zgodna ze stanowiskiem pracy

Tworząc opis stanowiska pracy, które chcesz obsadzić, musisz poświęcić dużo uwagi temu, jak chcesz, aby to stanowisko rozwijało się w nadchodzących latach. Dobrze byłoby, gdybyś ustalił również, jak idealny kandydat wpisze się w plan rozwoju Twojej firmy. Przy zatrudnianiu, należy zwrócić uwagę na aspiracje kandydata, aby zobaczyć, jak dostosowują się one do pracy, którą chcesz wypełnić. Wiąże się to z zadawaniem pytań o to, gdzie widzą siebie w ciągu najbliższych kilku lat i dlaczego uważają, że ogłoszona praca pomoże im spełnić ich aspiracje zawodowe. Kiedy odpowiedzi są podobne do tego, co przewidujesz, wtedy znajdziesz odpowiednią osobę dla swojej firmy.

Wnioski

Prawda jest taka, że znalezienie odpowiednich ludzi do Twojej firmy wymaga czasu, a cały proces może być zniechęcający, szczególnie jeśli prowadzisz masowe zatrudnianie. Nie ma też znaczenia, ile pytań zadajesz i ile wywiadów przeprowadzasz; najważniejszą rzeczą jest zaufanie swojemu instynktowi. Jeśli ktoś powie Ci, że ktoś jest odpowiedni do danej pracy, powinieneś natychmiast go zatrudnić. Jednak, gdy odrzucisz swoje instynkty, będzie wiatr się robi więcej szkody dla organizacji niż dobrze. Tak więc, nie racjonalizuj zbyt wiele!