Post

Psychologiczne sztuczki, które pomagają być zwycięzcą w każdej sytuacji

Wszyscy ludzie w swoim codziennym życiu kierują się pewnymi standardowymi wzorcami psychologicznymi. Sztuczki i zasady opisane w tym artykule pomogą Ci lepiej zrozumieć reakcje ludzi i zarządzać własnymi emocjami.

  1. Chcemy dzielić się pozytywnymi emocjami z ludźmi, którzy są nam bliscy lub których lubimy. Dlatego w roześmianym tłumie ludzi każda osoba patrzy na osobę, którą lubi.
  2. Ludzie uspokajają się, gdy pocieszają się swoją niepewnością, stresem i innymi problemami. Dlatego, kiedy trzeba się skoncentrować lub nie denerwować przed odpowiedzialnym zadaniem lub spotkaniem, należy wziąć gumę do żucia. To podświadomie uspokaja, a także pomaga utrzymać dobrą kondycję.
  3. Czy zauważyłeś, że złościsz się, gdy osoba, z którą się kłócisz, zachowuje spokój? Zrób to samo. Zachowaj spokój, gdy ktoś na ciebie krzyczy lub mówi w niegrzeczny sposób. To rozładuje konflikt. Nigdy nie odpowiadaj gniewem na gniew, a będziesz zwycięzcą w tej sytuacji.
  4. Jeśli potrzebujesz pełnej i bezpośredniej odpowiedzi, a osoba, z którą rozmawiasz, owija w bawełnę, po prostu w milczeniu patrz jej w oczy przez jakiś czas. Osoba ta zrozumie, że nie jesteś zadowolony z odpowiedzi i potrzebujesz więcej szczegółów.
  5. Szczęśliwy uśmiech i pewność siebie są wynikiem twoich wewnętrznych uczuć. Prawdą jest również odwrotność. Wyrób w sobie nawyk uśmiechania się, trzymaj plecy prosto, a Twój mózg zacznie zachowywać się odpowiednio.
  6. Poczujesz się lepiej, jeśli przed spotkaniem dowiesz się kilku informacji o ludziach, z którymi będziesz się komunikować. Takie przygotowanie da Ci wyobrażenie o możliwych tematach rozmów, stylach zachowania i o tym, jak ta komunikacja może być dla Ciebie korzystna.
  7. Czy chcesz, aby ludzie byli szczęśliwi podczas spotkania z Tobą? Pokaż, że cieszysz się, że ich widzisz i że możesz się z nimi komunikować. Bądź szczery, a ludzie zapamiętają Twoje pozytywne podejście.
  8. Jeśli chcesz dostać to, czego potrzebujesz, poproś o więcej, a dostaniesz dokładnie to, co jest potrzebne. Ludziom łatwiej jest zgodzić się na zrobienie lub danie czegoś mniejszego niż początkowa prośba.
  9. Jeśli wiesz, że będziesz mocno krytykowany podczas spotkania, usiądź bliżej osoby, która będzie to robić. Zajmiesz miejsce w jego strefie komfortu i pokażesz, że się go nie boisz. Zostaniesz skrytykowany, jeśli na to zasłużysz, ale będzie to zrobione w łagodnej formie.
  10. Jeśli chcesz, aby ludzie czuli twoje współczucie, wpatruj się w ich siatkówki oczu, jakby próbując zapamiętać kolor ich oczu. To stworzy długi kontakt wzrokowy, który uzasadnia prawdziwe zainteresowanie rozmówcą.