Post

Struktury organizacyjne dla nowoczesnych przedsiębiorstw

Co to jest struktura organizacyjna? Dlaczego współczesne przedsiębiorstwa różnią się od tych, które były wcześniej? Czy rynek pracy się zmienia? Jesteś aspirującym przedsiębiorcą? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o budowaniu nowoczesnego przedsiębiorstwa w odpowiedniej strukturze organizacyjnej.

Tradycyjne struktury organizacyjne

Jeśli chodzi o strukturę organizacyjną, jeśli trochę poszukasz w Internecie lub jesteś zaznajomiony z tą koncepcją, zdasz sobie sprawę, że istnieje wiele różnych rodzajów struktur dla firm. Najczęstszą strukturą jest ta z prezesem firmy lub CEO na czele, pewnymi menedżerami, a następnie działami.

Zasadniczo, w tej strukturze organizacyjnej, masz bardzo podstawowy typ organizacji. Jeden lider, kilku, którzy są na drugim miejscu w dowództwie i załogi. Wiele nowoczesnych przedsiębiorstw zmienia obecnie tę szczególną strukturę organizacyjną. Ta struktura się sprawdza, ale w świecie, w którym żyjemy, potrzebne są zmiany.

Zmiany na rynku pracy?

W tej chwili na poziomie światowym zauważyliśmy, że pojawia się wiele nowych opinii dotyczących społeczeństwa i sposobu, w jaki ludzie współdziałają ze sobą. 10 lat temu, a nawet 20 lat temu bycie częścią załogi dużej firmy było bezpieczną i całkiem satysfakcjonującą pracą. W dzisiejszych czasach ludzie chcą więcej.

Kiedy osoba rozpoczyna pracę w firmie jako pracownik, dąży do tego, aby w końcu dostać podwyżkę, awans i oczywiście stać się lepszym w tym, co robi pod każdym względem. Firma, która nie wspiera takich działań dla swoich pracowników nie jest firmą, którą można uznać za nowoczesną. Wręcz przeciwnie, nowoczesne przedsiębiorstwa opierają się na tym właśnie założeniu.

Możliwości w miejscu pracy

Wejdź do Internetu i spróbuj znaleźć ogłoszenia o pracę w firmach z całego świata. Zauważysz, że jedną z najważniejszych rzeczy, jakie obiecują te firmy, jest profesjonalne Wniebowstąpienie. Jeśli zaczniesz pracować dla tej firmy, będziesz miał możliwość nauczenia się więcej, zwiększenia swoich umiejętności i kompetencji, jak również rozwoju zawodowego i w końcu zostaniesz kierownikiem w firmie. A to jest coś, co przemawia do ludzi.

Jeśli myślisz o zbudowaniu nowoczesnego przedsiębiorstwa w dzisiejszych czasach, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, będzie zapewnienie swoim pracownikom możliwości rewolucji. W związku z tym będziesz musiał zmienić strukturę organizacyjną samej firmy. Oczywiście, prezes zarządu zawsze pozostanie na swoim stanowisku.

Zawsze jest miejsce na rewolucję zawodową

Zmieni się natomiast kadra kierownicza. Zamiast mieć jednego kierownika do jednego działu, można podzielić dział na mniejsze części i mieć wielu różnych kierowników. Tego rodzaju struktura organizacyjna jest skuteczna z trzech powodów. Po pierwsze, pracownicy na stanowiskach kierowniczych będą wiedzieli, że są ważnymi interesariuszami w firmie i dlatego będą pracować ciężej.

Pracownicy, którzy nadal są częścią załogi wiedzą, że mają możliwość ewoluowania, gdy firma się rozwija, a po trzecie, o wiele łatwiej jest mapować, organizować i śledzić działania pracowników, gdy masz różne działy i różnych menedżerów, zamiast mieć różne działy i jednego menedżera dla każdego działu.

Zdefiniuj swoją strukturę organizacyjną

Kolejną częścią struktury organizacyjnej firmy, która nie jest tak dobrze znana, ale staje się coraz bardziej istotna w dzisiejszych czasach, jest ustanowienie działu HR. Niestety, wiele firm, wszystkie firmy nie posiadają Działu Kadr, co jest dużym błędem.

W większości krajów w dzisiejszych czasach dział kadr jest koniecznością. W niektórych przypadkach budowanie firmy bez profesjonalnego działu kadr jest wręcz nielegalne. Głównym powodem, dlaczego tak jest, jest to, że w dzisiejszych czasach ludzie domagają się możliwości i zdolność do mówienia podczas ich pracy i wiedzieć, że są chłopcy, którzy zostaną wysłuchani.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była uważana za jedno z nowoczesnych przedsiębiorstw, przyjazne dla nowych pracowników, i zdolne do zmian, że trzeba będzie dział kadr, który będzie tam dla swoich pracowników. Muszą wiedzieć, że w przypadku, gdy trzeba narzekać na coś, mówić o potencjalnych zmianach w swoich działach, omówić promocje lub nawet rozważyć zmianę niektórych rzeczy w firmie, będzie osoba lub ludzie tam, że będzie ich słuchać i weźmie ich wnioski do Hume, CEO.

Wnioski

Oprócz struktury prawnej firmy, która jest czymś bardzo specyficznym, w zależności od rodzaju działalności, którą będziemy chcieli ustanowić, wewnętrzna struktura organizacyjna będzie zależała od wielu różnych rzeczy. Czy sprzedajesz produkty? Następnie trzeba będzie dodać linię montażową jako część swojej struktury organizacyjnej, która będzie wymagać, aby ustawić zupełnie inny model organizacji.

Czy sprzedajesz usługi? Wtedy musisz zrozumieć, że siłą firmy są Twoi pracownicy. Będziesz musiał zbudować swoją strukturę organizacyjną wokół nich, aby upewnić się, że będziesz trzymać je szczęśliwy i zadowolony, tak, że będą chcieli pracować ciężej i lepiej dla Ciebie.

Organizacja jest bardzo ważna dla każdego nowoczesnego biznesu. Znajdź receptę na swoją. Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak konkretny wzór dla każdego nowoczesnego biznesu. Co najbardziej pasuje do Twojego biznesu?