Post

Trendy w Escape Roomach

Escape roomy stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Są one odpowiednie dla ludzi w każdym wieku i oczywiście dla wszystkich płci. Każdy escape room daje ludziom niepowtarzalną okazję. Ćwiczą pracę zespołową, zwiększają swoje umiejętności rozwiązywania problemów i oczywiście budują ducha współpracy między zespołami.

Jednym z głównych powodów, dla których zostały one stworzone, było właśnie budowanie pracy zespołowej. To nie przypadek, że niezliczone firmy używają escape roomów jako sposobu na szkolenie swoich pracowników i wzmacnianie ducha współpracy.

W rezultacie istnieje cały przemysł za pokojami ucieczki, a oczywiście z każdą branżą przychodzą trendy. W 2019 roku branża osiągnęła szczyt, widząc, jak coraz więcej firm zdecydowało się wykorzystać je do ćwiczeń integracyjnych.

Trendy, które zostały stworzone w 2019 roku dla escape roomów, będą oczywiście kontynuowane w 2020 i prawdopodobnie 2021 roku. W tym artykule postaramy się przedstawić pięć najważniejszych trendów w branży escape roomów, na które trzeba będzie uważać.

Rośnie konkurencja

To nie przypadek, że escape roomy szybko wystartowały. Na początku rynek mógł nie być gotowy na ich przyjęcie, ale teraz konkurencja rośnie w szybkim tempie. Powstaje ich coraz więcej, z coraz bardziej innowacyjnymi pomysłami na nowe pokoje, których celem jest budowanie współpracy w grupie.

W większych stolicach i miastach widzimy tendencję wzrostową. Najważniejszym problemem, który może powstać w związku z tym trendem jest konkurencyjność cenowa i oczywiście wydatki rynkowe. Aby go stworzyć, trzeba go utrzymać i oczywiście promować. Nowe techniki są tworzone w oparciu o konkurencję

Zmiany na rynku

Innowacyjność jest kluczem i nowym trendem dla każdego escape roomu. Szczególnie w tych pokojach, które skupiają się na promowaniu pracy zespołowej i team buildingu dla firm. W dzisiejszych czasach proste typy pokoi nie są już pożądane. Wręcz przeciwnie, firmy szukają czegoś innego, czegoś bardziej innowacyjnego. Nie zawsze chodzi o jakość gry, ale o jej oddziaływanie.

Mówiąc najprościej jak to możliwe, zmiana na rynku wymaga elegancji, zaskoczenia i oczywiście innowacji. Każdego dnia powstają nowe pokoje z zupełnie innymi pomysłami, takimi, których nie spodziewalibyśmy się zobaczyć w escape roomie.

To wciąż rozwijający się rynek

Początki escape roomów sięgają 2007 roku, jednak rynek wciąż rośnie, nawet jeśli mamy już za sobą tę dekadę. Skoro rynek jest wciąż bardzo młody, możemy zrozumieć, dlaczego wciąż powstają nowe pokoje. Tworzenie escape roomów jest trendem na lata 2020 i 2021. Statystyki nie kłamią, ponad 68% respondentów wykazało, że odwiedzili escape przynajmniej raz w 2019 roku.

Bezpieczeństwo jest teraz priorytetem numer jeden

Być może najważniejszy trend, który powstał w 2019 roku i będzie kontynuowany przez kolejne lata. Bezpieczeństwo jest ważne. Na poziomie fizycznym pokoje ucieczki wymagają całego zespołu, aby zostać rozwiązanym. Kiedy ludzie są zamknięci w małych przestrzeniach, które zostały stworzone, aby sportretować rzeczywiste sytuacje, może dojść do wypadków.

Teraz bezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze. Wielu właścicieli escape roomów wprowadza zmiany, które mają na celu zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa fizycznego odwiedzających, bez względu na wszystko.

Przejście na technologię cyfrową

Być może jest to trend, który rozwija się coraz szybciej dla prawie każdego biznesu. Cyfrowa obecność jest ważna. Oczywiście, rzeczywisty escape room nie może stać się cyfrowy i mieć takie same wyniki. Cyfrowy escape room, który można odwiedzić z potencjalnymi partnerami każdy zatytułowany z roli może być świetny pomysł.

Jednak ludzie lubią fizyczną obecność. Cyfrowa innowacja może nadal istnieć w tym konkretnym przypadku. W dzisiejszych czasach właściciele escape roomów pozwalają gościom na rezerwację wszystkiego przez Internet w ciągu zaledwie kilku minut.

Innowacyjne strony internetowe z dużą ilością informacji dotyczących pokoi i możliwością rezerwacji wszystkiego bez konieczności martwienia się o wczesne płatności i mylące godziny. Najważniejszą częścią tej cyfrowej innowacji w escape roomach jest możliwość przekazania informacji zwrotnej i potencjalnych pomysłów na przyszłe pokoje.

To pięć trendów, które są w stanie scharakteryzować rewolucję escape roomów w 2019 roku. Istnieje również świetny sposób, abyśmy mogli określić, w jaki sposób pokoje ucieczki będą ewoluować również w ciągu najbliższych kilku lat. Są one świetną okazją dla firm do budowania pracy zespołowej swoich pracowników , a także ducha współpracy między nimi.

Jeśli nigdy nie odwiedziłeś escape roomu, to musisz to zrobić. Jako właściciel firmy, możesz rozważyć, że escape room może być najlepszym możliwym sposobem, aby pomóc swoim pracownikom pracować ze sobą, nauczyć się akceptować swoje dziwactwa i osobowości, i wziąć pracę na następny poziom.