Post

Role dla sztucznej inteligencji w sektorze edukacji

Sztuczna inteligencja jest częścią nauki, która jest tworzona przez procesy ludzkiej inteligencji przez maszyny, zwłaszcza systemy komputerowe. Głównym celem AI jest wygładzenie interakcji ludzi z maszynami, jak to jest dostępne przez inteligentny system, przetwarzanie języka ludzkiego, rozpoznawanie mowy i wizji maszynowej.

Zapotrzebowanie na AI wzrasta globalnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o nieruchomości, czy marketing cyfrowy, AI zrewolucjonizowała każdy sektor, a sektor edukacji nie jest wyjątkiem. W rzeczywistości odgrywa ona ogromną rolę w nauczaniu i uczeniu się.

Obecnie szkoły i uczelnie wykorzystują sztuczną inteligencję w celu ulepszenia metod nauczania i uzyskania lepszych wyników.

Większość narzędzi AI jest zgodna z 3 podstawowymi zasadami:

Uczenie się: Zdobywanie i przetwarzanie nowych doświadczeń, co pomaga w tworzeniu nowych modeli zachowań

Autokorekta: Aktualizowanie algorytmów w celu uzyskania jak najdokładniejszych wyników

Rozumowanie: Rozwiązywanie zadań za pomocą nowych sztuczek przy użyciu określonych algorytmów

Zaadaptowanie nowej technologii w dowolnym sektorze wydaje się być jednym z właściwych sposobów transformacji organizacji.

Rola sztucznej inteligencji w sektorze edukacji

Sztuczna inteligencja może zautomatyzować podstawowe czynności, takie jak wystawianie ocen w edukacji.

W szkole, ocenianie przedmiotów i testów dla ogromnych kursów może być ciężką pracą, nawet jeśli nauczyciele dzielą ją między siebie. W rzeczywistości, nawet w niższych klasach, nauczyciele często stwierdzają, że ocenianie zajmuje dużo czasu, który mógłby zostać wykorzystany na kontakty z uczniami, przygotowanie się do zajęć lub pracę nad umiejętnościami.

Choć AI może nie być w stanie zastąpić ludzi w wystawianiu ocen, jest już bardzo blisko. Jest to obecnie wykonalne dla edukatorów, aby zautomatyzować ocenianie dla praktycznie szerokiej gamy MCQs i fill-in-the-blanks testy i zautomatyzowane ocenianie studentów może nie być zbyt daleko.

Dzisiaj, oprogramowanie do oceniania artykułów jest jeszcze na początku i nie do końca akceptowalne, ale może (i będzie) pracować przez następne kilka lat, pozwalając nauczycielom skupić się bardziej na ćwiczeniach w klasie i stowarzyszeniu studentów niż ocenianie. Wiele firm zajmujących się rozwojem e-learningu pracuje w tym kierunku.

AI może uczynić naukę bardziej interesującą

Sztuczna inteligencja ma tę zaletę, że może uczynić naukę bardziej interesującą niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy szkoły uczą marketingu cyfrowego czy podstawowych języków programowania w swoim programie nauczania, AI może być wykorzystana do uczynienia go bardziej interesującym.

Prawda jest taka, że nauczanie w starym formacie sprawia, że uczniowie są znudzeni nauką nowych rzeczy. Edukacja może stać się nudna, jeśli coś nowego nie będzie się zmieniać z czasem. Dlatego studenci mogą oczekiwać lepszego doświadczenia w nauce z AI.

Teraz możesz dowiedzieć się z pomocą AI, czy studenci mogą wizualizować tematy online i uczyć się rzeczy.

Oprogramowanie edukacyjne może być dostosowane do potrzeb uczniów.

Od przedszkola do szkoły, jedną z kluczowych ról sztucznej inteligencji jest wpływ na edukację poprzez wykorzystanie większego poziomu zindywidualizowanego uczenia się. Połowa tego procesu odbywa się obecnie poprzez rozwijanie ilości wszechstronnych projektów edukacyjnych, gier i oprogramowania.

Systemy te reagują na potrzeby ucznia, kładąc większy nacisk na konkretne tematy, powtarzając rzeczy, których uczniowie nie pojęli, i ogólnie pomagając uczniom uczyć się w ich własnym tempie, cokolwiek by to nie było.

Ten rodzaj unikalnie dostosowanej edukacji może być rozwiązaniem wspomaganym przez maszyny, aby pomóc uczniom na różnych poziomach pracować razem w jednej klasie, z nauczycielami pracującymi z nauką i oferującymi pomoc i wsparcie, gdy jest to wymagane.

Adaptacyjne uczenie się gigantycznie wpływa na edukację na całym świecie i jak AI postępuje w najbliższych latach, dostosowując projekty, takie jak te będą prawdopodobnie tylko poprawić i rozszerzyć.

To może ujawnić, gdzie kursy wymagają poprawy.

Nauczyciele mogą zazwyczaj nie wiedzieć o lukach w swoich wykładach i materiałach instruktażowych, które mogą sprawić, że studenci będą zdezorientowani w niektórych tematach. Sztuczna inteligencja oferuje rozwiązanie, aby zająć się tym problemem. Coursera, ogromny dostawca otwartych kursów online, już to robi.

Kiedy duża liczba studentów została znaleziona przedkładając złą odpowiedź na zadanie domowe, AI ostrzega nauczycieli i daje studentom spersonalizowaną wiadomość, która oferuje wskazówki, aby zrobić właściwe odpowiedzi.

W momencie, gdy niezliczona ilość studentów zostanie znaleziona, aby zaprezentować jakąś niedopuszczalną odpowiedź na zadanie pracy szkolnej, ramy ostrzegają instruktora i daje przyszłym studentom podrasowaną wiadomość, która oferuje wskazówki do właściwej odpowiedzi.

W ten sposób AI może pomóc wypełnić luki edukacyjne uczniów podczas nauki nowych tematów. Gwarantuje to, że wszyscy studenci budują ten sam fundament koncepcyjny.

Uczniowie mogą uzyskać dodatkową pomoc od korepetytorów AI.

Jest rzeczą oczywistą, że ludzcy nauczyciele mogą zaoferować nauki, których maszyny nie mogą. Niektóre programy coachingowe zależne od sztucznej inteligencji już istnieją i mogą pomóc uczniom w nauce matematyki, pisania i innych przedmiotów.

Sztuczna inteligencja może uczyć studentów tylko podstaw, ale jeśli chodzi o kreatywność, nie może konkurować z prawdziwymi nauczycielami. Nie oznacza to jednak, że kreatywność nie może być nauczana przez korepetytorów AI. Wraz z szybkim rozwojem technologii, nigdy nie wiadomo, kiedy to się zmieni.

Projekty oparte na sztucznej inteligencji mogą zapewnić uczniom i nauczycielom pomocne informacje zwrotne

Sztuczna inteligencja nie tylko pomaga nauczycielom i uczniom brać udział w kursach dostosowanych do ich wymagań, ale także daje obu stronom informacje zwrotne na temat osiągnięć w trakcie kursu.

Istnieją szkoły, które już wykorzystują SI w swoim systemie edukacyjnym, aby powiadomić nauczyciela, kiedy może wystąpić problem z wydajnością ucznia.

Tego typu systemy AI pozwalają uczniom uzyskać potrzebną im pomoc, a nauczycielom odkryć, gdzie mogą dalej rozwijać wskazówki dla uczniów, którzy mogą mieć problemy z danym tematem.

Rola programów sztucznej inteligencji w tych szkołach nie polega jedynie na oferowaniu porad dotyczących pojedynczych kursów, ale także na prowadzeniu uczniów w ich przyszłej karierze, na przykład w zakresie wyboru przedmiotów po ukończeniu szkoły.

Dostosowuje sposób, w jaki odkrywamy informacje i wchodzimy z nimi w interakcję

Mogliśmy ledwo zauważyć, jak działa system AI, kiedy codziennie szukamy informacji w wyszukiwarkach. Google dostosowuje wyniki wyszukiwania do lokalizacji klientów, Amazon tworzy sugestie zależne od wcześniejszych zakupów, Siri dostosowuje się do Twoich wymagań i zamówień, a praktycznie wszystkie promocje internetowe są projektowane pod kątem Twoich zainteresowań i historii zakupów.

Tego rodzaju systemy AI odgrywają bardzo ważną rolę w tym, jak wchodzimy w interakcję z naszymi informacjami w naszym życiu osobistym i zawodowym. Może to być również wykorzystane w sektorze edukacji. W rzeczywistości, sektory edukacyjne poprawiają swoje informacje z zaktualizowaną wersją. Studenci w najbliższej przyszłości będzie w stanie zrobić swoje badania i znaleźć fakty i liczby w porównaniu do dzisiejszych studentów.

Wnioski

Po przejściu przez ten post, będziesz wiedzieć, "Role dla sztucznej inteligencji w sektorze edukacji". Nie ma wątpliwości, że AI będzie nadal przynosić zmiany, jeśli chodzi o edukację. Musisz wykorzystać jej możliwości.

Od wspierania nauki po automatyzację oceniania, nauczyciele mogą naprawdę skorzystać ze sztucznej inteligencji. Dzięki niej nauczanie stanie się o wiele łatwiejsze.


Harikrishna Kundariya, marketer, programista, IoT, ChatBot & Blockchain savvy, projektant, współzałożyciel, dyrektor eSparkBiz Technologies. Jego ponad 8-letnie doświadczenie pozwala mu dostarczać cyfrowe rozwiązania dla nowych start-upów w oparciu o IoT i ChatBo