Post

Tydzień Zrównoważonej Energii w UE

Jedno z największych dorocznych wydarzeń w UE, Tydzień Zrównoważonego Rozwoju UE, poświęcone jest odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele sektora energetycznego z całego świata, a jego celem jest przyspieszenie procesu przechodzenia na czystą energię.

EUSEW wkracza na drogę cyfrową

W roku 2020 EUSEW będzie odbywał się online. Ponad 30 interaktywnych sesji online będzie się składać na temat "Wyjść poza kryzys: czysta energia Czysta energia na rzecz ekologicznego ożywienia i wzrostu", a także wszystkie działania sieciowe i urozmaicony program imprez towarzyszących dla uczestników.

Małych i Średnich Przedsiębiorstw EUSEW pomaga władzom publicznym, firmom prywatnym, organizacjom pozarządowym oraz konsumentom w promowaniu inicjatyw, które prowadzą do oszczędzania energii i zapewnienia wydajnego zasilania.

Zbliżanie do siebie zainteresowanych stron

Dni Energii, które są działaniami cyfrowymi i i wydarzenia, które będą organizowane przez lokalne organizacje publiczne i prywatne. i prywatne organizacje to świetny sposób na promowanie celu imprezy - czystej i wydajnej energii.

Wiele lokalnych władz i organizacji miało możliwość możliwość zorganizowania wydarzeń cyfrowych, rejestrując się i udowadniając, w jaki sposób będą one i udowodnić, w jaki sposób przyczynią się do realizacji celów UE w zakresie energii i klimatu.

Jednym z najważniejszych wydarzeń, które odbyło się podczas EUSEW, jest wręczenie23 czerwca nagród UE w dziedzinie zrównoważonej energii. Podczas ceremonii wyróżniono wybitne osoby i projekty za ich innowacyjność i pomysły w dziedzinie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Europejski Zielony Ład

Jednym z najważniejszych tematów omawianych na początku tygodnia tygodnia jest Europejski Zielony Ład i to, czy powinien on pozostać priorytetem numer priorytetem dla UE po pandemicznych wydarzeniach ostatnich kilku miesięcy.

Unia Europejska udzieliła bardzo jasnej i jednogłośnej odpowiedzi. Europejski Zielony Ład pozostaje priorytetem, ponieważ został w pełni włączony do europejskiego planu naprawy gospodarczej. Widzimy również, że pomimo zmian w porządku światowym spowodowanych pandemią, Unia Europejska nie zmieniła pierwotnego harmonogramu inicjatyw dotyczących Zielonego Ładu, który po raz kolejny został zaktualizowany do roku 2020.

Siła napędowa gospodarki

Unia Europejska uważa Zielony Ład za siłę napędową ożywienia gospodarczego w Europie, a może nawet na świecie. Oferuje on bardzo konkretną strategię, która zapewni Europie wyjście z obecnej sytuacji i osiągnięcie wszystkich wyznaczonych celów klimatycznych dzięki silnej gospodarce opartej na dekarbonizacji i technologii cyfrowej. W końcu ostatnie dane dowodzą, że łagodzenie skutków zmian klimatycznych jest powiązane ze wzrostem gospodarczym.

Oprócz Europejskiego Zielonego Ładu, wydaje się, że energia odnawialna jest jednym z najgorętszych tematów tegorocznych targów EUSEW. Energia odnawialna wydaje się być czynnikiem, który "uratuje" gospodarkę po pandemii.

Udana impreza

Wygląda na to, że Tydzień Zrównoważonej Energii w UE rozwija się lepiej niż przewidywano. Z każdym dniem coraz więcej osób loguje się i rozmawia o sprawach ważnych dla środowiska i gospodarki, zauważamy, że kształtują się pomysły i powstają kooperacje.

Jest to doskonała okazja dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów do zaprezentowania swojej pracy, promowania swoich pomysłów oraz znalezienia współpracowników, którzy pomogą im przenieść ich działania na wyższy poziom. Możesz być na bieżąco z IED, aby uzyskać więcej informacji na temat Tegoroczny Tydzień Zrównoważonej Energii UE.