Post

Jak promować swoją organizację jak ekspert

Niezależnie od tego, czy chodzi o firmę, sklep internetowy, organizację non-profit czy jakikolwiek inny rodzaj organizacji, dobra promocja jest zawsze potrzebna. Głównym powodem jest to, że rynek online jest przesycony i wysoce konkurencyjnym środowiskiem.

Jedynym sposobem, aby wyróżnić się i zapewnić, że ludzie zauważą Twoją organizację jest promowanie jej jak szalony. Jednakże, po prostu promowanie organizacji nie wystarczy w większości przypadków. Musisz wiedzieć, co robisz i jak zapewnić, że Twoje promocje są tak skuteczne, jak to możliwe.

Jeśli nie, skończysz marnując zarówno swój czas, jak i zasoby, nie osiągając żadnych realnych rezultatów. Dlatego właśnie promowanie organizacji wymaga pewnego poziomu wiedzy.

Musisz zrozumieć, jak poruszać się po rynku i jak komunikować się z konsumentami online tak, że będą one przenieść swoją uwagę na cokolwiek to jest, że jesteś oferując. Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek, jak promować swoją organizację jak ekspert.

Skup się na badaniach rynku

Ustalenie, jak promować swoją organizację we właściwy sposób, wymaga informacji i wiedzy. Jedynym sposobem na zdobycie potrzebnych danych jest skupienie się na badaniach rynku. To pomoże Ci zidentyfikować grupę docelową, wybrać najlepsze kanały marketingowe, zdecydować się na najlepsze strategie marketingowe i tak dalej.

Bez badań, jesteś w zasadzie idzie w ciemno. Oznacza to, że jesteś bardziej prawdopodobne, aby popełnić kosztowny błąd, który będzie ustawić z powrotem znacznie. Marnowanie czasu i zasobów nie jest dobrym pomysłem, ponieważ każda organizacja działa na napięty harmonogram i budżet.

Dlatego trzeba podejmować bardziej świadome i bardziej strategiczne decyzje, jeśli chodzi o promowanie swojej organizacji, albo nie będzie w stanie odnieść sukcesu. W związku z tym, oto kilka rzeczy, na których należy się skupić podczas prowadzenia badań rynku.

 • Identyfikacja grupy docelowej.
 • Określenie preferencji, potrzeb, wymagań i oczekiwań odbiorców.
 • Określenie danych demograficznych odbiorców.
 • Tworzenie idealnych person kupujących.
 • Przeprowadzenie badań konkurencji.
 • Identyfikacja najlepszych kanałów marketingowych.
 • Wybór najbardziej efektywnych taktyk marketingowych.

Stwórz wspaniałą stronę internetową

Strona internetowa jest niezbędnym elementem dla każdej organizacji, która chce działać w świecie online. Jednak nie każda strona internetowa wystarczy. Zamiast tego, musisz stworzyć naprawdę niesamowitą stronę internetową, która zrobi wrażenie na odbiorcach.

Nie ma wątpliwości, że wielu konsumentów będzie w końcu skończyć się odwiedzając swoją stronę internetową. Czy to dlatego, że znaleźli cię poprzez organiczne wyszukiwanie, przyjaciel powiedział im o tobie lub zostały one doprowadzone tam przez marketing nie jest tak ważne, jak zapewnienie im wyjątkowego doświadczenia, gdy dostaną się na swojej stronie internetowej. W związku z tym, oto jak zapewnić sobie świetną stronę internetową, która powita odwiedzających.

 • Zapewnij płynną nawigację.
 • Upewnij się, że Twoja witryna i poszczególne strony ładują się tak szybko, jak to tylko możliwe.
 • Zagwarantuj przyjazność zarówno dla użytkownika, jak i dla urządzeń mobilnych.
 • Zwiększ bezpieczeństwo strony.
 • Zapewnij bezproblemowy proces dokonywania płatności (szczególnie ważne dla sklepów eCommerce i firm, które sprzedają produkty lub usługi za pośrednictwem swojej strony internetowej).
 • Zapewnij wyjątkową obsługę klienta i wsparcie.
 • Dostarczaj informacji poprzez umożliwienie konsumentom kontaktu z Tobą lub poprzez strony FAQ i bazy wiedzy dla samoobsługi.

Wypracuj markę dla swojej organizacji

Budowanie marki jest jedną z najbardziej efektywnych strategii marketingowych w dzisiejszych czasach. Konsumenci mają tendencję do łączenia się z markami na bardziej osobistym poziomie, co zapewnia lojalność i zaangażowanie na długie lata. Budowanie marki może pomóc Twojej organizacji na więcej niż jeden sposób.

Na przykład, można wdrożyć działania brandingowe do innych strategii marketingowych, aby wzmocnić ich skuteczność. Jednak najpierw musisz zaprezentować swoją markę odbiorcom w najlepszy możliwy sposób.

Oznacza to, że musisz stworzyć silną tożsamość marki. To nie jest łatwe zadanie do wykonania, ponieważ trzeba przekazać podstawowe wartości organizacji, misję i obietnicę marki do odbiorców we właściwy sposób.

Na szczęście zawsze można znaleźć firmę, która specjalizuje się w usługach związanych z tożsamością marki, która może Ci pomóc, jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego samemu. Ważne jest, aby opracować unikalną markę, z którą odbiorcy mogą się łatwo identyfikować. Oto niektóre z aspektów dobrze zaprojektowanej marki.

 • Silna tożsamość marki.
 • Unikalna propozycja sprzedaży (USP).
 • Dobrze zaprojektowana persona marki.
 • Odpowiedni ton głosu.
 • Unikalna historia.
 • Zapadające w pamięć logo.
 • Konsekwencja.

Wykorzystaj siłę mediów społecznościowych

Jeśli chodzi o promowanie swojej organizacji, nie ma lepszego kanału do tego niż media społecznościowe. Media społecznościowe znacznie się rozwinęły w ciągu ostatnich lat i są obecnie uważane za jeden z najważniejszych kanałów marketingowych dla firm i organizacji.

Główną zaletą mediów społecznościowych jest to, że stawia Twoją organizację przed ogromną liczbą konsumentów. Na przykład, sam Facebook ma ponad 2,47 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Jest to okazja promocyjna, której żadna organizacja nie może przegapić. Oto kilka wskazówek, jak promować swoją organizację jako eksperta na platformach mediów społecznościowych.

 • Regularnie publikuj wysokiej jakości i istotne treści.
 • Twórz różne formy treści, takie jak artykuły, filmy, webinaria, podcasty, itp.
 • Angażuj się w rozmowy z publicznością.
 • Organizuj wydarzenia, konkursy i akcje rozdawnicze.
 • Stosuj reklamy ukierunkowane.
 • Oznaczaj produkty lub usługi w swoich postach.
 • Stwórz program lojalnościowy.

Wykorzystaj SEO

SEO (Search Engine Optimization) jest jedną z najlepszych strategii marketingowych, która może pomóc Ci promować Twoją organizację we właściwy sposób. Co więcej, SEO może pomóc Ci promować Twoją organizację jako eksperta w sposób naturalny i organiczny. Innymi słowy, ruch organiczny oznacza, że potencjalni klienci znaleźli Twoją organizację poprzez wyszukiwanie online.

Ich intencje zostały dopasowane do Twoich słów kluczowych w wyszukiwarkach i zdecydowali się na dalsze zapoznanie się z Twoją ofertą. SEO jest strategią efektywną kosztowo, co oznacza, że możesz poświęcić tyle zasobów, ile chcesz i będziesz w stanie osiągnąć realne rezultaty.

SEO jest niezwykle skuteczne w pomaganiu każdej organizacji w zwiększaniu jej widoczności, autorytetu, wiarygodności, świadomości i ekspozycji. Jednakże, SEO może zająć trochę czasu, zanim zacznie przynosić rezultaty, więc trzeba być cierpliwym.

Niektóre z taktyk SEO, które można wykorzystać do promowania swojej organizacji, obejmują publikowanie odpowiednich treści ze znacznikami graficznymi, budowanie odpowiednich linków zwrotnych z wysokiej jakości stron, używanie słów kluczowych opartych na lokalizacji oraz specyficznych dla danej branży, a także wysokie pozycje w wyszukiwarkach, takich jak Google.

Wykorzystaj promocje typu word-of-mouth

W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem na promowanie swojej organizacji jako eksperta jest zachęcanie innych, aby robili to za Ciebie. Word-of-mouth promocje może zdziałać cuda dla organizacji. Kluczem jest posiadanie szczęśliwych i zadowolonych klientów, którzy chętnie będą promować swoją organizację wśród swoich przyjaciół i rodziny.

Widzisz, online konsumenci ufają innym konsumentom sposób bardziej niż oni zaufać każdej firmy lub organizacji. Dlatego wiele firm wykorzystuje opinie użytkowników i referencje. Około 91% konsumentów online czyta te recenzje i referencje.

Co więcej, 84% z tych konsumentów ufa tym recenzjom tak samo, jak zaufałoby osobistym rekomendacjom od przyjaciela lub członka rodziny. Dlatego zadowoleni klienci mogą łatwo stać się ambasadorami marki, którzy będą promować Twoją organizację. Możesz zachęcać klientów do zostawiania recenzji i referencji, po prostu prosząc ich o to lub zachęcając ich poprzez program poleceń.

Promowanie organizacji może być zniechęcającym zadaniem. Jednakże, jeśli stworzysz solidną strategię i wybrać odpowiednie kanały, jak również odpowiednie metody, będziesz w stanie uzyskać rozgłos i ekspozycję, której potrzebujesz w krótkim czasie.

Zobacz: http://cte.org.pl