Post

4 zawody turystyczne, na które będzie duże zapotrzebowanie w 2021 roku

Ponieważ światowa branża turystyczna wciąż odbudowuje się po wyniszczającej pandemii Covid-19, oczekuje się, że miliony miejsc pracy w turystyce powrócą. Zgodnie z przewidywaniami, negatywna sytuacja wywołana przez pandemię spowodowała znaczące zmiany w sektorze turystycznym w oparciu o nową rzeczywistość.

Jeśli chodzi o zatrudnienie, zapotrzebowanie na konkretne stanowiska w turystyce w 2021 roku gwałtownie wzrosło. Stanowiska te mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego i płynnego przejścia do globalnej turystyki, która została bardzo dotknięta.

Oferty pracy w turystyce w 2021 roku, które powinieneś rozważyć

Pracownik biura podróży online

W ostatnich latach podróżni zaczęli odchodzić od tradycyjnych biur podróży, które przez dziesięciolecia stanowiły trzon międzynarodowych podróży.

Wraz ze wzrostem penetracji Internetu i rozwojem technologii cyfrowej, wiele biur podróży zbankrutowało z powodu braku konkurencyjności. Ci, którzy mieli na tyle szczęścia, by przetrwać tę falę cyfrowych zakłóceń, musieli teraz poradzić sobie z COVID i wynikającą z tego stagnacją w podróżowaniu, która prawdopodobnie nie powróci do poziomu sprzed pandemii przed 2023 rokiem.

Jednak w miarę jak duże biura podróży upadają, a coraz bardziej powszechne staje się pragnienie spersonalizowanego planowania podróży, coraz więcej niezależnych biur podróży znajduje przestrzeń do konkurowania na rynku.

Agent ds. ubezpieczeń podróżnych

Wśród ofert pracy w turystyce w 2021 roku, na które jest duże zapotrzebowanie, znajduje się również agent ubezpieczeń turystycznych. Ponieważ Covid-19 zrujnował wiele planów podróży w 2020 roku, a podróżni stracili pieniądze, agenci ubezpieczeń turystycznych stali się koniecznością. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, jak ta powyżej, wielu podróżnych chce teraz mieć bezpieczeństwo ubezpieczonej podróży.

Ta praca może być bardziej związana z sektorem finansowym niż z turystyką, ale jeśli pracowałeś w turystyce lub chcesz, stanowiska w obu sektorach wymagają kompetencji, takich jak umiejętności sprzedaży, które są ważne.

Specjalista ds. rozwoju inteligentnych technologii turystycznych

Stawanie się "inteligentnym" to nowy trend w wielu branżach, w tym w turystyce. W istocie, aby stać się "inteligentnym", miejsca pracy w turystyce w 2021 roku wymagają szerszego zastosowania technologii ICT, komunikacji mobilnej, chmury obliczeniowej, sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości w celu opracowania innowacyjnych narzędzi i podejść do poprawy.

Inteligentna turystyka jest bardziej zrównoważona, wydajna i zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstw i ośrodków turystycznych. W oparciu o nowe protokoły zdrowotne obowiązujące w Covid-19, innowacyjna technologia może pomóc zmniejszyć tłumy i kolejki lub ograniczyć interakcje z personelem.

Jeśli jesteś programistą i chcesz pracować w turystyce, jest to jedna z najlepszych ofert pracy w turystyce w 2021 roku. Byłaby to Twoja najlepsza szansa, ponieważ obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na inteligentne technologie w tym sektorze.

Gospodarz Airbnb

Photo by Baihaki Hine on PexelsAirbnbjest z

nami już od kilku lat i wygląda na to, że ugruntowało swoją pozycję w sektorze turystycznym. Choć Airbnb działa jako konkurent dla wielu tradycyjnych firm turystycznych, takich jak hotele, to jedno nie wyklucza drugiego.

Z jednej strony, Airbnb jest krytykowane za gentryfikację obszarów turystycznych na całym świecie i wzrost czynszów, przez co miejscowi nie są w stanie znaleźć tanich mieszkań. Z drugiej strony, daje to właścicielom nieruchomości możliwość uczynienia ze swoich obiektów pełnoprawnych przedsiębiorstw, na których można zarobić znacznie więcej pieniędzy.

Współczesny turysta pragnie uciec od turystycznych miejsc i przeżyć autentyczne doświadczenia, żyjąc jak miejscowy. Airbnb pozwala im żyć w lokalnych dzielnicach i w domach, które nawiązują do tradycyjnej architektury każdego miejsca.

Ale nawet jeśli nie posiadasz własnej nieruchomości, możesz wykorzystać platformę Airbnb, by pracować jako profesjonalista oferujący unikalne doświadczenia w swojej okolicy. Mogą to być na przykład degustacje wina w lokalnych winiarniach, degustacje lokalnych potraw czy wycieczki z przewodnikiem, które pozwolą Ci zobaczyć miejsce docelowe oczami mieszkańca.

Wnioski

Ponieważ turystyka jest wciąż w trakcie transformacji z Covid-19 i wciąż czekamy na rezultaty tego procesu, powyżej przedstawiamy niektóre z zawodów turystycznych w 2021 roku o największym zapotrzebowaniu zgodnie z aktualnymi potrzebami. Duży wpływ na to ma zapotrzebowanie społeczne na bezpieczniejsze, zdrowsze, bardziej innowacyjne i spersonalizowane podróże, które pozwolą turystom podróżować pewniej niż w zeszłym roku.


Projekt Flexi-Tour

Projekt Flexi-Tour jest projektem Erasmus+, który wspiera profesjonalistów w sektorze turystycznym w tych niestabilnych czasach. Ponieważ technologia cyfrowa w turystyce staje się coraz bardziej powszechna, profesjonaliści z branży turystycznej muszą upewnić się, że są w stanie utrzymać się na bieżąco w zakresie umiejętności i że ich firmy podążają za cyfrową transformacją, która jest obecnie w toku. Flexi-tour szkoli profesjonalistów z branży turystycznej, aby sprostać aktualnemu zapotrzebowaniu na umiejętności na rynku pracy i promuje uczenie się przez całe życie, aby zwiększyć konkurencyjność firm turystycznych w lokalnych społecznościach z wykorzystaniem innowacji technologicznych.

Więcej o projekcie Flexi-Tour można dowiedzieć się odwiedzając oficjalną stronę internetową.