Post

Analiza korzyści płynących z uczenia się w miejscu pracy dla studentów i przedsiębiorstw

Istnieje wielu zwolenników korzyści płynących z uczenia się w oparciu o pracę; a także wiele programów, które reprezentują tę strategię edukacyjną, w formie stażu, mentoringu i shadowingu. Uczenie się w miejscu pracy definiuje się jako uczestnictwo dorosłych uczniów w ramach pracy, gdzie zanurzają się oni w rzeczywistych doświadczeniach, poprzez przekuwanie koncepcji teoretycznych na praktykę.

W jaki sposób wpływa to na przebieg kariery studentów

Oczywiście, studenci są bezpośrednimi beneficjentami tych praktycznych programów pracy. Oto trzy przypadki, które okazują się być korzystne dla dorosłych uczniów:

  • Uczestnictwo w rzeczywistym środowisku pracy, nie tylko daje uczniom możliwość przećwiczenia teorii, ale także zdobycia dodatkowej wiedzy, w zakresie umiejętności zawodowych i technicznych.
  • Z pewnością istnieje przepaść pomiędzy studiowaniem, w celu osiągnięcia określonego celu zawodowego, a byciem profesjonalistą. Nie jest nieprawdopodobne, że można dojść do punktu, w którym wykonywanie zawodu, którego się uczyło, nie jest takie, jakiego się oczekiwało. W takim przypadku, uczenie się w miejscu pracy może pomóc uczącym się w ocenie ich doświadczeń i zbadaniu ich długoterminowych celów.
  • Powszechnym argumentem dotyczącym tej możliwości kształcenia jest przekładanie teorii na praktykę. Jednakże, nabycie umiejętności zawodowych może wzbogacić kurs akademicki studenta. Jako doświadczenie z pierwszej ręki w ramach pracy, ułatwia pogłębianie wiedzy.

Zalety uczenia się w oparciu o pracę dla pracodawców

Jednak programy te są korzystne również dla firm. Stażyści są szkoleni zgodnie z potrzebami firmy. To daje mentorom work-based learning możliwość wyszukiwania przyszłych kandydatów, którzy mają potencjał, aby sprostać ich wymaganiom. W ten sposób obiecujące talenty mogą być dodane do ich siły roboczej. Co więcej, pracownicy chcą zwiększyć swoją konkurencyjność, poszukując innowacji poprzez różnorodność siły roboczej, którą te programy im zapewniają.

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości dostrzega korzyści płynące z uczenia się w miejscu pracy, zarówno dla studentów, jak i dla przedsiębiorstw. Nasz Instytut aktywnie uczestniczy w wielu europejskich projektach, które promują kształcenie w miejscu pracy. Jeśli chciałbyś wnieść swój wkład w nasze wysiłki, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem.