Post

Jak rozwijać niestandardowe myślenie

Istnieje wiele metod rozwoju kreatywnego myślenia. Ten artykuł opisze niektóre z nich i pomoże Ci nauczyć się znajdować niestandardowe rozwiązania w różnych sytuacjach. A więc oto metody.

  1. Nowe połączenia nerwowe w mózgu. To ćwiczenie możesz wykonywać codziennie o dowolnej porze. Musisz używać "nietypowej" ręki podczas wykonywania zwykłych czynności. Na przykład, jesteś praworęczny, więc powinieneś myć zęby, pisać, jeść lub rysować lewą ręką. Używaj nietypowych tras, kiedy idziesz do pracy, na spacer, itp. Wymyśl dla siebie nietypowe zadania. Na przykład, spędź jeden dzień bez zadawania pytań lub odpowiadania "tak". Z czasem przyzwyczaisz się do niedogodności, a Twój mózg zacznie znajdować nietypowe rozwiązania.
  2. Analiza osób trzecich. Kiedy stajesz w obliczu jakiejś trudnej lub nieprzyjemnej sytuacji, najpierw przeanalizuj ją ze swojego punktu widzenia (dlaczego do niej doszło, jakie są jej konsekwencje, jak mogłeś jej zapobiec itp.) Następnie zastanów się, jak tę sytuację widzą inni ludzie (np. Twój szef, współpracownicy, przyjaciele, itp.). Jest to sposób na spojrzenie na sytuację z różnych perspektyw, co pomaga w obiektywnym jej postrzeganiu, zdefiniowaniu mocnych i słabych argumentów oraz znalezieniu optymalnego rozwiązania.
  3. Brak synchronizacji. Wykonuj różne ćwiczenia, kiedy Twoja prawa ręka robi coś innego niż lewa. Gra na pianinie doskonale do tego pasuje. Jeżeli nie umiesz grać na pianinie, możesz po kolei dotykać palców lewej ręki lewym kciukiem i w tym samym czasie dotykać kciukiem prawej ręki tylko trzech palców. Na początku jest to bardzo trudne, ale po pewnym czasie zrobisz to doskonale.
  4. Zadbaj o swoją koordynację. To ćwiczenie trenuje Twoją koordynację i pracę obu części mózgu. Połącz palec wskazujący jednej ręki z kciukiem drugiej ręki. To samo zrób dla innej pary palców. Następnie "zrób kółko" za pomocą kciuka jednej ręki i palca środkowego, palca serdecznego i małego (jeden po drugim) drugiej ręki. Jak tylko nauczysz się jak to robić, rób to coraz szybciej i szybciej.
  5. Niespójności usprawniają pracę Twojego mózgu. Po pierwsze, staraj się regularnie wymyślać nietypowe zastosowania dla zwykłych rzeczy, tworzyć nowe słowa, itp. Postaraj się też odpowiedzieć na pytanie: "Która z umiejętności, które posiadam, nigdy nie została wykorzystana?" nauczy Cię to lepszego analizowania wszystkiego i poprawi Twoje zdolności analityczne.

Stosuj opisane powyżej metody, a Twój mózg zacznie pracować szybciej, efektywniej i bardziej twórczo.

Czytaj więcej na: http://smile.net.pl